

Правилник ТСС :
Да би и даље остали доследни својој борби и правилима решили смо да оплеменимо и манифестације које организујемо:
Такмичари:
-
Сваки власник возила који жели да се такмичи на манифестацији мора да поседује техничку књигу: списак свих модификација на возилу. Техничку књигу мора сваки такмичар, у дигиталном облику, да пошаље организатору како би се судије унапред упознали са возилом које оцењују.
-
Сваки такмичар је дужан да прикупи неопходне информације о класи у којој се такмичи и да своје возило прилагоди тој класи.
-
Сваки такмичар је дужан да се у наведеном времену појави на такмичарској позицији јер се кашњење неће толерисати.
-
Такмичар је дужан да поштује одлуку судија.
-
Такмичар који у свом поседу има већи број пехара са разних такмичења дужан је да их постави на посебно место предвиђено за њих или испред клубског шатора.
-
Свако постављање пехара испред возила или на возило је строго забрањено!
-
Такмчара који на три узастопна такмичења освоји пехар добија хендикеп ( да се на наредна два такмичења појави као излагач)
-
:
-
Дужност сваког клуба је да пријави број такмичара који ће представљати клуб на такмичарским позицијама.
-
Сваки клуб мора да поседује своју заставу и обележја свога клуба навидним местима на возилу.
-
Дозвољено је да клуб, на месту предвиђеном за то, постави свој шатор са истакнутом заставом и пропратним материјалом: (Столицама, столовима, мајцама итд).
-
Сваки клуб који жели да се заједно такмичи против другог клуба у обавези је да се унапред пријави за тај вид такмичења. Поред пријаве битно је да наведе и имена такмичара са спецификацијама возила која се такмиче.
-
Клуб може да се пријави и за „Уличне игре“ (street games)
-
Сваки клуб је дужан да обезбеди по једног редара и по једног судију свакомклубу који је организатор.
Организатор:
-
Сваки клуб који жели да организује такмичење мора да буде регистрован у агенцији за приватне регистре а пожењно је да буде и члан Тјунинг Савеза Србије.
-
Сваки такмичар који плати улаз, мора да добије бон за храну.
-
Организатор је дужан да сваком такмичару обезбеди место за паркирање, довољан број сунцобрана где би могли да стану посетиоци и такмичари.
-
Да обезбеди адекватне награде за такмичаре.
-
Организатор је дужан да обезбеди све услове како би такмичење могло да се одржи.
-
:
-
Подлога, на месту предвиђеном за скуп ( такмичење) , мора да буде превучена асфалтом. Скуп се сме само у изузетним условима одржати на земљаној подлози.
-
На паркингу мора да има места и за излагаче kоји не желе да се такмиче већ су ту да би изложили своје возило и упознали посетиоце са својим радовима.
-
На парингу морају да постоје мобилни WC, пијаћа вода, место за постављање застава и клубских шатора, и шатора или објеката за прављење хране или послужење пића.
-
Сваки клуб који жели да организује манифестацију мора да има свој јединствени назив манифестације који не сме да узме од других клубава сем ако му то други клуб не дозволи.
-
Пропратни програм је обавезан.
Он подразумева:
-
Бину и озвучење
-
Пропратни бенд
-
Одређени перформанс играчица( најмање 2)
-
Прање аута ( најмање две девојке )
-
Место за паљење гума
-
Дрифт такси
-
Мото перформанс
-
ДЈ – Ја или неку групу.
-
Простор за одржаавање игара.
-
Место за кампере или собе за спавање.
-
Пехаре.
-
Место за судије.
-
Издвојен и ограђен простор на коме би се оцењивали такмичари.
-
Обезбеди довољан број класа:
-
SERBIAN STYLE
-
STREET STYLE
-
JDM
-
GERMAN STYLE
-
EURO STYLE
-
OEM+
-
EXTREME
-
OLD SCHOOL
-
STICKER STYLE
-
CLEAN STYLE
-
RACING
DB – DRAG:
-
MINI
-
MAX
-
STREET A
-
STREET B
-
STREET C
ОСТАЛЕ ДИСЦИПЛИНЕ:
-
Најгласнији арспух
-
Најбројнији клуб
-
Најлепши ентериер
-
Најбоље осветљење
-
Најбољи ручни рад
-
Најатрактивнија пратиља
-
Најлепше фелне
-
Најнижи ауто
-
Најбоље уклопљене снага и излед возила
-
Дефиле вожњу за такмичаре и евентуално за излагаче и посетиоце.
-
Избор за мис манифестације.
-
Уличне игре (Street games): које у зависности од организатора подразумевају:
-
Повлачење конопца ( организатор је дужан да обезбеди награду)
-
Бацање гуме у даљину ( организатор је дужан да обезбеди награду)
-
Ломљење руку ( организатор је дужан да обезбеди награду )
-
Вожење аута са подигнутом ручном ( организатор је дужан да обезбеди награду )
-
Претрчавање одређене даљине са фелном на леђима.
( организатор је дужан да обезбеди награду )
-
Вожња између чуњева. ( организатор је дужан да обезбеди награду )
Судије:
-
На једном такмичењу највише може бити 7 судија, који морају бити из различитих клубова.
-
Судије морају бити људи који имају дугогодишње такмичарско искуство или да добро познају класе.
-
У сваком судијском тиму, мора да постоји преседник тима и остале судије.
-
На челу судијског тима мора бити најстарији такмичар са великим искуством а само у изузетним ситуацијама лице које добро познаје класе.
-
Судија је дужан да разговара са власником, проведе довољно времена поред возила које се такмичи. Време потребно за прегледање возила је мин: 5 - 10 мин.
Приметнан је међу тјунерима пораст култа „ обожавања аутомобила“ a у сенци остају људи. Дуругим речима речено: У првом плану су, на овим манифестацијама, АУТОМОБИЛИ а не такмичари. Људи су толико занесени својим лименим љубимцима и дивљењу истима, а да не говоримо о такмичењу и понашању на такмичара, да су почели да заборављају сврху манифстација - дружење. Сврха сваког окупљања љубитеља аутомобила је дружење, размена информација, упознавање нових људи и поштовање међу екипама. А можда и стицање нових поријатеља. Уживање у испијању горког пенушавог напитка са новим људима уз мирис прженог меса са врелог роштиља уз звуке локалне или неке познате групе. Дружење у кампу са себи сличним људима или дељење шатора са неком од припадница лепшег пола.
Оно што се заиста догађа на тим скуповима и што затичу људи пуни етузијазма и вере у ову врсту дружења су: мржња, жеља за монополом на овим манифестацијама, курчење пехарима, намештање такмичења и награђивање људи којима су неки од судија срђивали возила. Награде се не деле на основу успеха већ на основу познанстава или грлатости неког такмичара. Екипе се деле, приметне су прозивке и пљување међу клубовима. Људи одлазе не задовољни са манифестација а комерцијала прети да прогута и ово мало људи жељних дружења и разумевања међу људим истих интересовања. Скуп се не мери бројем људи и пријатеља који посете манифестацију већ бројем ВОЗИЛА и новцем који се стрпа у џеп од такмичара. Такмичари чекају завршетак такмичења да би одперјали кући уместо да остану и боље се упознају са људима против којих се такмиче. Јер смо сви на „ СТАЗИ РИВАЛИ А УЗ ПИВО ДРУАРИ“. У нашем свету се само цени престиж и сила такмичара. То тако не сме бити.
Мада по некада није то тако лоше, али само за људе који се такмиче. Већину људи који посете скупове не интересује сам чин такмичења већ правилно утрошено време које су одвојили за тај дан. Приметно је интересовање клубова да се ту нешто промени и да се оживи права свха наших манифестациаја. Пуно енергије се улаже у дружење и борбу против стереотипа који нас окружују. Људи се итересују за оне попута нас који својим стилом одударају од других и показују им нашу жењу да будемо другачији. Другачији смо јер је ТЈУНИНГ вста наше комуникације, то је вид нашег обележја. На тај начин ратујемо против неправде, бојимо сивило градова, ширимо међу људима поштовање према нашем раду и поштовање према нама самима. Приближавамо улицу незналицама, дајемо бесциљнима циљ, луталицама сврху, изгубљенима пријатеље. Ми смо армија Улица, наша витална енергија су октани, боиште нам је асфалт. УЖАРЕНИ АСФАЛТ.